Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!

Featured image of Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!
Image of Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!
Name

Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!

Author
Category Religia i filozofia
If possible, please buy the book Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły! to donate Author

Read the preface to Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły! to see if it’s a good fit for your reading hobby Religia i filozofia before deciding Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły! of Author on the reader nah!

 • Okres gwarancji dla przedsiębiorców: 12 miesięcy
 • Okres Gwarancji: 24 miesiące
 • Rodzaj gwarancji: Gwarancja producenta/dystrybutora
 • EAN: 9788375194777
 • Tytuł:Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!
  Wydawnictwo/producent:Dehon
  EAN:9788375194777

  Opis przedmiotu:
  Kult Matki Bożej rozwiązującej węzły narodził się w Niemczech i wiąże się z obrazem Maryi namalowanym przez Johanna Georga Melchiora Schmidtnera dla klasztoru św. Piotra w Augsburgu. Został on ufundowany ok. 1700 roku przez Hieronima Ambrosiusa Langenmantela. Darowizna związana była z wydarzeniem rodzinnym. Gdy dziadek fundatora, Wolfgang Langenmantel, był o krok od separacji z żoną Sophią Rentz, szukał pomocy u o. Jakuba Rema, jezuity przebywającego w Ingolstadt. Ojciec Rem modlił się do Matki Bożej i Ona rozwiązała problem. Została przywrócona zgoda między mężem i żoną. Na pamiątkę tego wydarzenia, ich wnuk zlecił malowanie obrazu Matki Bożej rozwiązującej węzły.
  Matka Boża w tym wizerunku wzywana jest m.in. we Francji, Austrii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Peru. Szczególną czcią cieszy się w argentyńskiej stolicy Buenos Aires, gdzie w latach 80. XX wieku została sprowadzona kopia Jej obrazu. Inicjatorem tego był o. Jorge Maria Bergolio (dzisiejszy pap. Franciszek), który zetknął się z oryginałem w czasie pobytu naukowego w Niemczech. Stamtąd zaczerpnęły tę formę modlitwy także inne miasta Argentyny. Główną formą czci Maryi rozwiązującej węzły jest nowenna za Jej wstawiennictwem, której tekst rozprowadzono w setkach tysięcy egzemplarzy przetłumaczonych na dwadzieścia języków, w tym także na arabski i na język Braille?a.

  Rating Uciekamy się do Ciebie Maryjo rozwiązująca węzły!

  Avarage 4.9 star from 981 Rating.


  Literature
   
  146
  Content
   
  230
  Narrator
   
  192
  The end
   
  143
  Quality of book
   
  281